Daň při koupi nemovitosti

25. 9. 2017

Uvažujete o koupi bytu? Rozhodujete se mezi starým a novým bytem? U ceny staršího bytu nezapomeňte připočítat ke kupní ceně +4%, která kupující musí zaplatit na dani z nabytí nemovité věci. V případě koupě nového bytu je koupě osvobozena od této daně (§7 Zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb.).